MENU

Вересень більше не осінній місяць, клімат в Україні стрімко теплішає, – синоптик

389 0

Вересень більше не осінній місяць, клімат в Україні стрімко теплішає, – синоптик

Погода в нашій країні стає все більш нестійкою та примхливою внаслідок стрімких кліматичних змін.

Про це на "Метеопрог" розповів синоптик Ігор Кібальчич, інформує UAINFO.org.

Він зазначає, що глобальне потепління, яке з року в рік набирає обертів практично по всій Землі, призводить до зміни тривалості сезонів. Літній період помітно подовжується, а зимовий – навпаки, скорочується. Календарні рамки весни та осені також відчутно змістилися за останні кілька десятиліть. І як показують нинішні прогнози, подібна тенденція збережеться й у наступні кілька десятиліть.

Щодо України, то тут за останні 60 років підвищення середньої температури відбувалося майже у 2,5 раза швидше, ніж у середньому по всій планеті. Наслідком цього стало те, що приблизно з 1981 фіксується подовження теплого періоду, а також періоду активної вегетації рослин приблизно на 6 - 8 днів за кожні 10 років. Найбільш помітною ознакою стало збільшення кількості літніх днів із середньою температурою вище +15 °С. У багатьох регіонах України вересень став повноцінним літнім місяцем з погляду кліматології, хоча ще в середині минулого століття він був типово осіннім. Зараз спека +30… +35 °С та сильні грози вже стали нормою для вересня, а заморозки фіксуються помітно рідше, ніж кілька десятиліть назад.

Читайте також: Банани перебувають на межі зникнення через зміну клімату

Та й сам літній період стає відчутно спекотнішим. Практично щорічно фіксуються дні з температурою вище +40 °С (на півдні та південному сході України), а у 2024 році в Миколаївській області повітря в липні розжарювалося часом до +41,5 °С! Разом з цим зростає і кількість аномально теплих літніх ночей – тропічних (коли температура не опускається нижче +20 °С). Це створює помітне теплове навантаження на людей.

На противагу подовженню літнього сезону, зимовий скорочується. В останні роки відносно рідко відзначається стійкий сніговий покрив і все частіше фіксуються додатні значення середньомісячної температури грудня, січня та лютого по всій Україні, а не лише у південній частині, як було раніше.

Читайте також: Україні загрожують торнадо та смерчі: метеоролог попередив про небезпеку

Втім, травень виявляє деякі сигнали похолодання. Приблизно з 2020 року у травні спостерігаються періоди заморозків та проливних дощів, що негативно відбивається на багатьох рослинах, а також тривалі періоди аномально низької температури повітря (яскравим прикладом цього є нинішній та минулий роки).

Іншим важливим сигналом, що свідчить про зміну клімату, є зростання інтенсивності та повторюваності небезпечних та стихійних явищ погоди. В Україні відбувається збільшення інтенсивності дощів, злив та снігопадів. Більш сильними та тривалими стають грози, шквали, посухи та хвилі тепла. 

Результатом згаданих змін клімату та погоди є поступове зміщення природних зон в Україні. Помітно розширюється степова зона на захід і північний захід, а зона Полісся скорочується.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини

OSZAR »