Що стоїть за заявами Кремля, що СРСР "юридично десь існує", а війна проти України – "внутрішній процес": аналітики дали відповідь
Офіційні особи країни-агресорки Росії створюють умови для відмови від участі Заходу в мирних переговорах щодо припинення війни РФ проти України.
Про це йдеться у традиційному звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 21 травня, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Аналітики, оцінивши заяви Антона Кобякова — радника російського диктатора Володимира Путіна — констатували, що його слова, імовірно, є частиною зусиль зі створення умов для Кремля, щоб представити напад на Україну, як «внутрішню справу» РФ.
Крім того, вказують експерти ISW, заяви радника російського диктатора також створюють умови для Москви, щоб заперечувати легітимність колишніх радянських республік і претендувати на право порушувати територіальну цілісність інших колишніх радянських країн, крім України.
Читайте також: У РФ придумали причину не підписувати меморандум з Україною
Аналітики також нагадали, що Кремль неодноразово заявляв, що РФ є законною державою-правонаступницею як Радянського Союзу, так і Російської імперії.
«ISW продовжує оцінювати, що Росія прагне відновити Радянський Союз і Російську імперію», — резюмували експерти.
21 травня радник російського диктатора повідомив, що СРСР продовжує існувати й конфлікт в Україні може розглядатися як «внутрішня криза».
«СРСР юридично ж десь існує, про що давно говорять фахівці з конституційного права. Вони кажуть так тому, що було порушено процедуру так званого розпуску СРСР», — сказав Кобяков в інтерв'ю російському пропагандистському агентству ТАСС.
Читайте також: Трамп приватно заявив європейським лідерам, що Путін не готовий припинити війну, бо "перемагає" - WSJ
Радник диктатора наголосив, що з правового погляду підписання Біловезьких угод 8 грудня 1991 року має «абсолютно дивний вигляд». Ці документи ратифікували Верховні ради РРФСР, УРСР і БРСР, хоча, як вважає Кобяков, це не входило в їхню компетенцію.
«Якщо З'їзд народних депутатів, він же З'їзд народних рад, створив СРСР, його ж рішенням він міг бути розпущений», — стверджує радник Путіна.
Кобяков також вважає, що «якщо СРСР не розпущено, то логічно з правового погляду виходить, що українська криза — це внутрішній процес».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки